Dedeman Hotels & Resorts Internatıonal Halk Gyo’nun İlk Otel Projesi İçin Anlaşma İmzaladı
Yazar: editör | Tarih: 26 Eyl, 2012 | Saat: 03:11 PM | Kategori: Ajansın Seçtikleri, Gündem, Konaklama | Yorum: 0 Yorum

Dedeman Hotels & Resorts International, iş dünyasının kalbindeki konumuyla Halk GYO’nun portföyündeki en önemli varlıklardan biri olan ve inşaatı devam eden Levent’teki oteli 10 yıllığına kiraladı.Halk GYO, portfoyünde bulunan Levent arsasını otel projesi olarak değerlendiriyor. İnşasına başlanan ve 24 ayda tamamlanması planlanan proje Halk GYO’nun turizm sektöründeki ilk yatırımı olmasıyla da önem kazanıyor.

Mimarisi ve konumu itibariyle şehir otelciliğinin en güzel örneklerinden biri olacak binanın Mecidiyeköy-Maslak hattındaki “iş oteli” ihtiyacını karşılaması hedefleniyor. Dedeman Hotels & Resorts International tarafından iş oteli konseptiyle geliştirilen ikinci markası Dedeman Park çatısı altında yer alacak Dedeman Park Levent’in  10 Yılda 670 bin kişiyi ağırlaması hedefleniyor.  Dedeman Grubu yeni otel projesi için Halk GYO ile 10 yıllık kira sözleşmesi imzaladı.

Tüm Dedeman Park otellerinde standart olan ve hazır bir şekilde yeni projelere adapte edilebilecek şekilde tasarlanan proje Halk GYO tarafından gerçekleştirilecek. 240 oda olarak hedeflenen otel binasının 24 ayda tamamlanması hedefleniyor. Anahtar teslim olarak Dedeman Hotels & Resorts International’a kiralanan bina, 2.791 metrekare alana inşa ediliyor. İstanbul’un en önemli iş merkezlerinin yer aldığı Maslak ve Mecidiyeköy hattının ana arterinde, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprülerinin bağlantı yolu olan Büyükdere Caddesi’nin ortasında yer alan lokasyonuyla Dedeman Park Levent, iş otelciliğine önemli bir katkı sağlayacak.

22f9a270e8824933be7a2ad8909a02df Dedeman Hotels & Resorts Internatıonal Halk Gyo’nun İlk Otel Projesi İçin Anlaşma İmzaladı60 kişiye istihdam yaratacak olan Dedeman Park Levent’in dekorasyonunda Selçuklu Çini ve Osmanlı Minyatür dokunuşları hakim. 24 m2 odalar, 700 m2 alana yayılı farklı büyüklükte toplantı salonları ve 200 kişi kapasiteli Restaurant/Cafe’nin yer alacağı Dedeman Park Levent “Geleneksel Dedeman Misafirperverliği” ile hizmet verecek. Tüm Dedeman Park otelleri için belirlenen standartlara uygun olarak odalarda; iklimlendirme, çalışma masası, direkt telefon hattı, kablolu ve kablosuz internet bağlantısı, çay ve kahve ikramı, mini buzdolabı, saç kurutma makinesi, ütü ve ütü masası, uydu ve sinema kanalları, güvenlik kasası ve iyi geceler garantisi sunuluyor olacak. Çevre dostu bir yapı olması hedeflenen Dedeman Park Levent, LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarım’da Liderlik) sertifikası adayı. Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından belirlenen kriterlerin gözetildiği uygulamada sertifika alan binalar yeşil bina unvanını taşıyor.

Türkiye’nin uluslararası ilk otel zinciri olması sebebiyle Dedeman Hotels & Resorts International’ı tercih ettiklerini belirten Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, turizm sektöründeki planlarını “Mevcut ve gelecekteki portföyümüz içinde özellikle Levent projesinde edineceğimiz tecrübeyi gelecekteki otel geliştirme projelerine aktarmayı, İstanbul ve Türkiye genelindeki artan turizm potansiyelini, Halk GYO’nun karlılığını yükseltecek projelerde en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Özellikle Halk GYO’nun İstanbul’da bulunan portföyündeki bazı binalar, bu binaların lokasyonları ve İstanbul’un hızla artan turizm potansiyeli dikkate alındığında, önemli yatırım ve geliştirme imkânları sunuyor.” şeklinde aktardı.

İstanbul’un iş oteline olan ihtiyacını vurgulayan Dedeman Hotels & Resorts International CEO’su Tamer Yürükoğlu ise; “Dedeman Hotels & Resorts International olarak büyüme stratejimizi iş otellerine ağırlık vererek sürdürüyoruz. Yurtdışı ve Türkiye’nin diğer illerindeki yeni projelerimiz dışında, özellikle İstanbul’un ciddi bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. İstanbul’un iş otellerine ihtiyacı var. Dedeman Hotels & Resorts International olarak İstanbul’un potansiyelini Avrupa ve Anadolu yakası olmak üzere değerlendiriyoruz. Anadolu yakasında inşaatı süren iki otelden sonra şimdi de Dedeman Park konseptiyle Avrupa yakasındaki yeni otel  projesi için Halk GYO ile anlaşma imzaladık. Dedeman Park Levent, “Geleneksel Dedeman Misafirperverliği” ile hizmet verecek ve İstanbul’un en önemli iş merkezlerinin ortasındaki konumuyla bölgenin ihtiyacını karşılayacak” dedi.

08bc4958f10f4e5398e346cff3a817b4 Dedeman Hotels & Resorts Internatıonal Halk Gyo’nun İlk Otel Projesi İçin Anlaşma İmzaladıEkim 2010 yılında kurulan Halk GYO, yatırımları ve projeleri ile GYO sektörünün öncülerinden olma hedefinde…

Halk GYO halka arzını gerçekleştirerek başarılarını daha geniş bir hissedar kitlesi ile paylaşmayı, sektördeki payını artırmayı, yeni projeler ile büyüme, karlılık ve verimliliğini geliştirmeyi hedefliyor. Halen devam eden “Referans Bakırköy” Konut Projesi’ne, Levent Otel Projesi’ni ekleyen Halk GYO’nun portföyünde, düzenli kira geliri elde edilen 22 bina ve İstanbul Finans Merkezi projesindeki arsa ile Eskişehir-Odunpazarı’ndaki arsa bulunuyor.

Gayrimenkul portföyünden elde ettiği düzenli kira gelirleri ile büyümesini finanse eden Halk GYO, portföyünde yer alan arsaları farklı projeler ile değerlendirerek; konut, otel ve ofis projeleri ile portföyünü çeşitlendiriyor. Yatırımcısını mevcut ve gelecek süreçteki potansiyel karına ortak etmeyi hedefleyen Halk GYO, güçlü portföyü ile önemli lokasyonlarda yüksek gelir getirmesi beklenen projelere imza atıyor.

Zincir otel sektöründe yarım asırlık köklü geçmiş: Dedeman Hotels & Resorts International

Dedeman Topluluğu, turizm faaliyetlerine 1966 yılında açılan Dedeman Ankara ile başladı. Yatırımlarına Dedeman İstanbul, Antalya, Kapadokya, Palandöken, Rize, Park Antalya, Diyarbakır, Silk Road Tashkent, Palandöken Ski Lodge, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep, Zonguldak ve Dedeman Park Denizli otelleri ile devam etti. Nisan 2012’de hizmete açılan Dedeman Park Denizli ile bir ilke daha imza atan Dedeman Hotels&Resorts International, böylece alt markasını geliştiren Türkiye’nin ilk otel zinciri olma gururunu taşıyor. Halen yurt içi ve yurt dışında toplam 15 otelinde, “Geleneksel Dedeman Misafirperverliği” ile hizmet veren Dedeman Hotels & Resorts International, sektörde en köklü geçmişe sahip otel markalarından biri ve Türkiye’nin en yaygın oteller zinciri. 4000’e yakın oda ve 7000’in üzerinde yatak kapasitesi, alanında uzman çalışanları ve geniş deneyimi ile misafirlerine hizmet sunuyor.

Hakkında -Yorum Yaz

XHTML: Kullanabileceğin etiketler <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>