Dolu koltuk ve boş etiket (turizm duayenleri)
Yazar: editör | Tarih: 28 Nis, 2014 | Saat: 02:52 AM | Kategori: Gündem | Yorum: 0 Yorum

turizm 2014 Dolu koltuk ve boş etiket (turizm duayenleri)

Yazın gelmesini dört gözle bekleyen tatilciler bu sene turizmcinin yüzünü nasıl şekle sokacak merak etmiyor değil bu işin içinde olanlar. Herkesin olumlu düşüncelere sahip olduğu sezon başı konuşmaları nedense sezon ortasında 360 derece değişiyor. Bu yanılgıya nasıl düşülüyor diyebilirsiniz, ama şunu çok iyi bilin ki, yanıltıcı bilgiyi verenler bu işin duayenleri gerisini siz düşünün…

Kendilerini turizm sektöründe duayen olarak gören bu şahıslar neler yapıyor dersiniz? Açılıştan açılışa, fuarlardan kokteyl partilere, birkaç seminere, panele gidip gelenler, açılışlarda sayfalarca konuşma metnini masal okur gibi kağıttan okuyanlar, kendilerini gerektiğinden fazla ciddiye alanlar sayesinde bu turizm sezonu da iyi geçmeyecek bunu iyi bilin ve bir kenara yazın.

Kendilerini kaf dağında gören bu duayenlerin en büyük kurtarıcısı, booking.com gibi tur operatörlerinin ipini çeken yeni nesil internet siteleri. Evet yanlış okumadınız, bakın sezon ortasında otelini doldurabilmek için nasıl mavrelar yapıyor bu duayenler bir bilseniz şaşarsınız.

Bu dolu koltuğun boş etiketleri, kasım kasım kasılırken ortalıkta sanırsınız ki, turizmi dünyada ilk onlar bulmuş ve ülkemize ilk onlar getirmiş.

Fuarda dedemde broşür dağıtır boş etiketler…

Kaç yaşında ki gençler çatır çutur global turizm markaları yaratırken internette siz nerelerdesiniz?
Hani çok iyi biliyorsunuz ya bu işleri. Yıllarca bir koltukta hiç birşey üretemeden sadece kontrat yap, aksiyon çekle sezonu yediniz.

Turizm artık sizin köhne kafa yapınızla olmuyor global dünyada. Ahkam kesmeyi bırakın bir tane yenilikçi bir fikri hayata geçirin ve bunu tüm dünyada ki seyahat severler kullansın.

Ama nerde?

Teknoloji özürlü duayenler gidin poker oynayın face’de…

Açılış konuşmalarında gidin masal anlatın…

Sizi gidi parazitler sizi…

Hakkında -Yorum Yaz

XHTML: Kullanabileceğin etiketler <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>