İkinci seçenek Marmaris
Yazar: editör | Tarih: 1 May, 2012 | Saat: 11:46 PM | Kategori: Gündem | Yorum: 0 Yorum

marmaris 300x193 İkinci seçenek Marmaris

İngiliz Posta Ofisi’nin, tatil süresince gerçekleştirilen 10 temel harcamayı esas alarak oluşturduğu tatil maliyeti araştırmasına göre Bulgaristan, en hesaplı destinasyon çıktı. Bulgaristan’dan sonraki en ucuz ikinci seçenek ise Marmaris.  
Telegraph Gazetesi’de ayrıntıları yayınlanan araştırmaya göre ;üç öğün yemeği de kapsayan 10 kalemlik temel harcama listesinin Bulgaristan’daki maliyeti 42.79 Pound oldu.
Araştırmaya göre Türkiye, Bulgaristan’ın ardından en ucuz ikinci destinasyon konumunda. Türkiye’deki fiyatlarda yaşanan düşüşe dikkat çekilen haberde özellikle Marmaris’teki fiyatların yüzde 20 oranında gerilediği belirtiliyor.

İngiliz Posta Ofisi’nin araştırmasına göre İngiliz tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği destinasyonların başındaki İspanya’da ise fiyatlar 2011 yılına göre yüzde 35 oranında artmış durumda. Buna göre 10 kalemlik harcama listesinin İspanya’daki maliyeti 50 Pound’u aşıyor. Posta Ofisi’nin verilerine göre Portekiz’deki fiyatlarda da geçtiğimiz yıla göre yüzde 10 oranında artış yaşandı.

Euro bölgesi dışındaki ülkeler arasında en yüksek fiyatlı destinasyon ise Hırvatistan oldu. Hırvatistan’da 10 temel harcamanın oluşturduğu maliyet 73.65 Pound.

İngiliz Posta Ofisi, Pound’un diğer para birimleri karşısındaki değerinin arttığına dikkat çekerken bu durumun İngilizlerin tatil bütçelerine de yansıyacağını açıkladı. Buna göre İngilizler 2012 yaz döneminde yüzde 15 daha fazla harcayacak.

Hakkında -Yorum Yaz

XHTML: Kullanabileceğin etiketler <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>