Masal Rixos Pera ile yeniden başlıyor
Yazar: editör | Tarih: 2 May, 2012 | Saat: 06:37 PM | Kategori: Bölgeler, Kültür/Sanat | Yorum: 0 Yorum

 Masal Rixos Pera ile yeniden başlıyor

“İstanbul’daki Küçük Avrupa”ya Rixos Hotels dokunuşu…

Masal Rixos Pera ile yeniden başlıyor!

Tarihi yarımada ve Haliç manzarasına karşı yazılan Pera Masalı yeniden hayat buluyor. Rixos Hotels’in İstanbul’daki ikinci oteli Rixos Pera, şehrin destansı geçmişini, günümüzün konforunu ve farklı lezzet duraklarını buluşturuyor.

Rixos Hotels, İstanbul’daki ikinci otelini Pera’da açıyor. Rixos Pera İstanbul, Mayıs 2012’de hizmete giriyor. Bizans’tan bu yana İstanbul’da kültürü ve tarihiyle ön plana çıkan ve “Küçük Avrupa” olarak bilinen bölgede konumlanan Rixos Pera, konfor ve lüksü yansıtan tarihi yarımada ve Haliç manzarasına sahip oda ve süitlerden oluşuyor.

1876’da hizmete giren ve İstanbul’un en eski otellerinden biri olarak bilinen Royal Otel’in renove edilerek Rixos Pera İstanbul olarak yeniden hayat bulduğu bina, üç bloktan ve 21’i suit olmak üzere 116 lüks odadan oluşuyor. Rixos Pera İstanbul, restoran, bar, SPA&Fitness hizmetlerini lüks konsepti ve Pera bölgesinin tarihiyle harmanlayarak sunuyor.

 

Restoran ve barları Emre Ergani işletecek

Rixos Pera İstanbul’da dünya lezzetlerinin sunulacağı dört a’la carte restoran yer alıyor. İstanbul gece hayatına yön veren isimlerden Emre Ergani tarafından işletilecek olan Park Şamdan, Chapelle, Jack Russel ve Cafe Royal adlı yeni mekanlar Pera bölgesine renk katıyor. Chapelle Chapelle, modern ambiansı ile dünya mutfağından en leziz seçenekleri günün her anında tadabileceğiniz en doğru adres.

 

Chapelle

Chapelle, modern ambiansı ile dünya mutfağından en leziz seçenekleri günün her anında tadabileceğiniz en doğru adres.

 

Rixos Pera, İstanbul’u keşfetmek isteyenler için kolay ulaşım olanakları ile şehrin temposunu ve atmosferini en yakından hissedecekleri, gün batımında Haliç’e neden “Altın Boynuz” denildiğini kanıtlayacak eşsiz manzarası ile seçkin misafirlerini ağırlıyor.


Hakkında -Yorum Yaz

XHTML: Kullanabileceğin etiketler <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>