Otel iletişiminde web siteniz
Yazar: editör | Tarih: 2 May, 2012 | Saat: 06:37 PM | Kategori: Sektörel, Ulaşım | Yorum: 0 Yorum
contactus icon Otel iletişiminde web siteniz
İnternetin turizm sektörü için hızla büyüyen ve bu büyümeye oranla önemi de artan bir iletişim aracı olduğu malum. İnternet etkili bir pazarlama aracı olduğu gibi, oteller ve diğer turistik işletmeler için tüketicileri ile iletişime geçmelerini ve onların ihtiyaçlarını tespit etmelerini de sağlamaktadır.
Turizm bilgi yoğun bir sektör olduğundan tüketicilerin istedikleri bilgiye kolay ulaşması ve hizmet sağlayıcıların da dertlerini aynı şekilde tüketicilere ulaştırabilmeleri önemlidir. Turistik ürün tüketicilerin bilgi edinmede birincil kaynağı konumuna gelmiş olması sebebiyle internet ve dolayısıyla web sitelerinin optimizasyonu önem arz etmektedir. Web siteleri üzerinden etkili bir iletişim için şu unsurlar göz önüne alınabilir:
Güvenilirlik: Tüketiciler ilk izlenimlerini web sitelerinden edinecekleri için işletme güvenilirliğini ispat etme noktasında; (a) “En iyi fiyat garantisi” ifadesini, (b) Facebook gibi sosyal ağlarda sayfasının beğenilme oranlarını, (c) Konuk yorumlarını, (d) Aktif güncellenen bir blog sayfasını kullanabilir.
Ulaşılabilirlik: Tüketicinin hem işletmeye/kişilere hem de hizmete kolay ve kısa süreden ulaşabilmesi için; (a) Ana sayfada okunabilir rezervasyon/iletişim için telefon, (b) Her sayfadan kolayca ulaşılabilen rezervasyon sayfası, (c) Kullanılabilirlik kriterlerine uygun olarak tasarlanmış site.
Temizlik: Web sitesinin gereksiz uygulamalar, özellikle reklamlar ile kirletilmemesidir. İlgi/ilgisiz banner reklamlar, yavaş yüklenen flash sayfalar kullanıcıların web sitesini terk etmesini tetikleyen unsurlardır.

Hakkında -Yorum Yaz

XHTML: Kullanabileceğin etiketler <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>