TOBB dünya turizmini de yönlendirecek!
Yazar: editör | Tarih: 13 Nis, 2012 | Saat: 10:01 PM | Kategori: Ulaşım | Yorum: 0 Yorum

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’ne girmeye hak kazandı. TOBB Başkan Yardımcılığı görevini üstlenecek.

tobb 300x193 TOBB dünya turizmini de yönlendirecek!

TOBB’dan yapılan açıklamaya göre, Berlin’de gerçekleştirilen UNWTO Bağlı Üyeler Genel Kurul toplantısında TOBB, toplam 23 üyenin yer aldığı Yönetim Kurulu;na Başkan Yardımcısı sıfatıyla girdi. UNWTO Yönetiminde TOBB’u, Türkiye Turizm Meclisi Başkan Yardımcısı Hasan Arat temsil edecek.

TOBB’dan konuya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

” Dünya çapındaki organizasyonlarda daima en üst seviyede sorumlu görevler almayı ilke edinen TOBB, dünya turizminin zirve kuruluşu olan UNWTO bünyesinde üstlendiği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı göreviyle de elini taşın altına koymuştur. Ülkemizin turizm alanında sahip olduğu müthiş potansiyelin maksimum şekilde kullanılması ve kuruluşa üye ülkelerden katılımcıların geniş çaplı iştiraki ile küresel ölçekte ülkemizi etkili bir şekilde tanıtılması hedefimizdir.

Bu bağlamda, 14-16 Kasım 2012 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenmesi planlanan ”UNWTO World Tourism Forum&Affiliate Members General Conference” organizasyonu, dünya turizmine yön veren aktörlerin, uluslararası ölçekte çalışmalar yürüten akademisyenlerin ve ülkemiz turizm sektörünün mensuplarının da katılımıyla önemli bir etkinlik olacaktır.’

Hakkında -Yorum Yaz

XHTML: Kullanabileceğin etiketler <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>