Turist Keyif Alırsa, Gelirimiz 120 Milyar Dolara Çıkar

Bursa Uludağ’da düzenlenen Ekonomi Zirvesi’nde konuşan Mehmet Ersoy, Türkiye’nin dünyadan turist çeken sayılı ülkelerden biri olduğunu söyleyerek, 2023 yılında 50-60 milyon turist hedeflendiğine dikkat çekti.

Sektör hakkında genel değerlendirmelerde bulunan Ersoy, Bu kadar turist için 64 milyar dolar gelir hedeflendiğini ifade etti. Türkiye’nin bunu rahatlıkla ikiye katlayıp 120 milyon dolara çıkarabileceğini belirtti.

Zirve’nin, “Turizmde Yeni Dönem” başlıklı oturumda Mehmet Ersoy, “Altyapı, tesis, teşvik sistemi gibi pek çok alanda sorunumuz olabilir. Ama turizmcilerin asıl odaklanması gereken konu, gelen turiste daha çok harcama yaptırılacağı olmalı. Buradaki anahtar sözcük ise keyif. Eğer biz insanlara keyifli bir ortam sunabilirsek, harcadıkları miktara kesinlikle dikkat etmezler. Keyif aldırabilirseniz en pahalı çantayı da, arabayı da aldırabilirsiniz.

İnsanlar için tatil daha uçakta başlıyor. Para harcayan turisti, daha ucuz olan charter uçaklarla getirmek imkansız. Daha iyi uçaklarla, direkt uçuşlarla getirebilirsiniz. Bunun için ayrıca business class koltuk sayısının da artırılması gerekir” dedi.

Hakkında -Yorum Yaz

XHTML: Kullanabileceğin etiketler <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>