“Turizm Basınında Turizm Haberciliğinin Değişimi”
Yazar: editör | Tarih: 11 Nis, 2012 | Saat: 02:05 PM | Kategori: Bölgeler, İnovasyon, Ulaşım | Yorum: 0 Yorum

app sphere news “Turizm Basınında Turizm Haberciliğinin Değişimi

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Başkanı Kerem Köfteoğlu, 12 – 15 Nisan’da Kemer Majesty Resort Hotel Mirage Park’ta gerçekleştirilecek kongrede “Turizm Basınında Turizm Haberciliğinin Değişimi” başlıklı bir sunum yapacak.

Köfteoğlu, turizm haberlerinin 1980’li yıllarda “bitli-hippi turist” sonra “Helga Türk erkeğine hayran” gibi başlıklarla gündemde olduğunu anlatıp, sektörün gelişmesine bağlı olarak yetişen uzman gazetecilerle birlikte haberlerin nasıl değiştiğine değinecek.
TUYED Başkanı Köfteoğlu’nun sunum yapacağı 6. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi, 2002 yılından bu yana düzenleniyor. Kongre Düzenleme Komitesi’nden Prof. Dr. Nazmi Kozak,  bu yıl etkinlik kapsamında “VI. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi”, “II. Disiplinlerarası Turizm Araştırmaları Kongresi” ve “I. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi”nin gerçekleştirileceğini belirtiyor.

Prof Dr. Kozak, üç turizm ve rekreasyon kongresinin sekiz salonda gerçekleşeceğini hatırlattıktan sonra şu bilgileri veriyor:
“Kongrelerde 257 bildiri, 16 poster bildiri, dört konferans ve iki de panel yer alacak. Kongrenin 6’ncısı Gazi Üniversitesi Turizm Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nin işbirliğinde gerçekleştiriliyor. Bu kongreye 17’si doktora tezi ve 50’si yüksek lisans tezi olmak üzere toplam 70 lisansüstü tez çalışması sunulacak.”

Çelik Gülersoy Özel Ödülü verilecek
Kemer Majesty Resort Hotel Mirage Park’ta 12 – 15 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliğe 380 kişi katılacak. Kongrenin araştırma bildirileri bölümünde ise 43 bildiri yer alıyor. VI. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi’nde geleneksel olarak her kongrede verilen ‘En iyi doktora tezi’, ‘En iyi yüksek lisans tezi’, ‘En iyi araştırma bildirisi’ ve doktora tezleri kategorisinde ayrıca ‘Çelik Gülersoy Özel Ödülü’ sahiplerini bulacak.
Öte yandan, kongrelere yeni okullardan dekan ve müdürlerin katılıp, fakülte ve yüksekokullarında istihdam edilebilecek öğrencileri seçmek için bire bir görüşmeler yapacağı belirtiliyor.

Kongrede gerçekleştirilecek konferanslar ve paneller:
Konferanslar:
• “Türkiye’nin İlk Oteli: “Hotel d’Angleterre” Avni AKER (Turizmci-Eğitmen)
• “Bilimsel Yazılı Anlatımda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar” (Prof. Dr. Nazmi KOZAK, Anadolu Üniversitesi)
• “Uluslararası Dergilerde Editörlük ve Hakemlik” (Prof. Dr. Metin KOZAK, Muğla Üniversitesi)
• “Turizm Basınında Turizm Haberciliğinin Değişimi” (Kerem KÖFTEOĞLU, TUYED Başkanı)

Paneller:
• “Rekreasyon Lisans ve Lisansüstü Programlarının Değerlendirilmesi”
• “I. Rekreasyon Araştırmaları Araştırma Kongresi’nin Değerlendirilmesi”

Hakkında -Yorum Yaz

XHTML: Kullanabileceğin etiketler <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>